Dossier
Werk & bijstand
Data en bronnen rond werk & bijstand in Vaals — over thema’s heen gebundeld.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Vaals valt op door:
- Bijstand (CBS): 53 % boven het provinciaal gemiddelde van 18,3 per 1.000
- WW (CBS): 31 % onder het provinciaal gemiddelde van 10,1 per 1.000
- AO (CBS): 21 % onder het provinciaal gemiddelde van 57,1 per 1.000
Inventarisaties
Indicatoren
Vestigingen (CBS)
915 bedrijfsvestigingen (2025)
Bijstand (CBS)
280 personen (2025)
boven gem.: min 9,2 · gem 18,3 · max 44,2
WW (CBS)
70 personen (2025)
onder gem.: min 7 · gem 10,1 · max 14,7
AO (CBS)
450 personen (2025)
onder gem.: min 35,9 · gem 57,1 · max 91,9
Vestigingen totaal (CBS)
915 vestigingen (2025)
Vestigingen industrie (CBS)
130 vestigingen (2025)
Vestigingen overheid (CBS)
145 vestigingen (2025)
Vestigingen zakelijk (CBS)
185 vestigingen (2025)
Inventarisaties
| Uitzendbureaus | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Vaals | 0 locaties | — |
Indicatoren
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Vaals | Geen data | — |
| Vestigingen (CBS) | Bedrijven & Ondernemers | Gemeente Vaals | 915 bedrijfsvestigingen | 2025 |
| Bijstand (CBS) | Participatie & Subsidies | Gemeente Vaals | 280 personen | 2025 |
| WW (CBS) | Participatie & Subsidies | Gemeente Vaals | 70 personen | 2025 |
| AO (CBS) | Participatie & Subsidies | Gemeente Vaals | 450 personen | 2025 |
| Vestigingen totaal (CBS) | Bedrijven & Ondernemers | Gemeente Vaals | 915 vestigingen | 2025 |
| Bedrijventerreinen (PDOK) | Bedrijventerreinen | Gemeente Vaals | Geen data | — |
| Vestigingen industrie (CBS) | Bedrijven & Ondernemers | Gemeente Vaals | 130 vestigingen | 2025 |
| Vestigingen overheid (CBS) | Bedrijven & Ondernemers | Gemeente Vaals | 145 vestigingen | 2025 |
| Vestigingen zakelijk (CBS) | Bedrijven & Ondernemers | Gemeente Vaals | 185 vestigingen | 2025 |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Vaals | € 46.400 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Vaals | € 37.000 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Vaals | € 34.400 | 2024 |